Aktuality

Putování napříč čtyřmi vinařskými obcemi Mikroregionu Nový Dvůr. Nenárčnou třináctikilometrovou trasu mezi obcemi Vlkoš, Skoronice, Milotice a Vacenovice můžete absolvovat na kole, pěšky nebo autobusovou linou č. 664 na trase Kyjov >> Hodonín, která obce spojuje.

SOBOTA 17. září 2022 11 - 19 hodin. Cena vstupného 150,- Kč.

Zveme Vás na akci plnou vína, hudby a zábavy, na které můžete ochutnat vína místních vinařů a zažít tak neiopakovatelnou atmosféru degustace přímo ve sklepě.

Silvestrovský pochod do Svatobořic-Mistřína - pochod řemeslníků - byl příjemným zpestřením posledního dne roku 2018. Pořadatelé zvolili netradiční místo podle tématu pochodu. Domácí reprezentovali práci popelářů, Milotice byli kuchaři, Ratíškovice zahradníci, Skoronice zedníci, Vacenovice řezníci a Vlkoš malíři. Každý se svého řemesla zhostil velice zodpovědně, nechyběly pracovní pomůcky včetně "živých" vepřů řezníků. Pořadatelé si súsedů z mikroregionu váží, a tak si pro jistotu spotřeby nabízeného občerstvení před vstupem do areálu každou obec (její pochodníky) zvážili na váze. Výsledky budou zahrnuty do silvestrovské statistiky. Fotky z této akce najdete na https://www.rajce.net/a15765154.

Příští rok bude by měl být pochod do Milotic a těšíme se!